OTOMATİK SULAMA SİSTEMLERİ

OTOMATİK SULAMA SİSTEMLERİ

Otomatik Sulama Sistemleri

Otomatik sulama adından da anlaşılacağı üzere kkonutsal, tarımsal ve diğer tüm sulama gerektiren alanlarda insana bağlı kalmaksızın gerçekleşen sulama türüdür.Bunun için şüphesiz ki doğru, zamanında ve sorunsuz çalışan bağlantı elemanlarına ihtiyaç duyulur. Belli bir elektronik zamanlayıcı yardımı ile bitkilerin ihtiyaç duydukları suyu, geretliğinde, belirli bir zaman aralığında ve belli miktarlarda almasını sağlayan siteme otomatik sulama sistemi diyoruz. Bu sistemde bitkinin gerçek ihtiyacı kadar su verilmiş olur. Bitkilerde sulamadan kaynaklanabilecek zararların önüne geçilmiş olur.

Bir mekanın otomatik olarak sulanmasına imkan veren bu sistemler; manuel bir dokunuşa ihtiyaç duymayan cihazların kullanımıyla meydana getirilir. Buradaki amaç, sistemin işleme otomatik olarak başlaması ve süreç boyunca gerekli adımları otomatik olarak yerine getirmesidir. Ayrıca sistemin getirilerinden biri de en az su sarfiyatını ve en az insan gücünü kullanmaya imkan sağlamasıdır. Sistem içinde zamanlayıcı olarak işlev gören bir mekanizma bulunmaktadır. Bu mekanizma sayesinde sulama işleminin ne zaman başlayacağı ve ne kadar süre sonra sona ereceği baştan belirlenmiş olur.

Otomatik Sulamaya nerelerde ihtiyaç duyulmaktadır?

  • Villa, Konut tipi bahçe alanları
  • Site bahçeleri
  • Belediye Park ve Bahçeleri
  • Fabrika Alanları
  • Tarımsal Araziler
  • Kamusal Alanlar
  • Spor Alanları

Otomatik Sulama Sistemleri Kurulumu

Sulamanın otomatik olarak gerçekleştirilecğei alan AÇI YAPI & TESİSAT bünyesindeki uzman ekibimizce öncelikle tespiti yapılır ve gerekli düzenlemeler sağlanır. Uzmanlarımızca sulama projesi hazırlanır. Burada önemli olan, hangi tip sistemin bahçenize en uygun sistem olacağının belirlenmesidir. Bunu belirleyen faktörler ise bahçenizin ölçüleri, çimlendirilmiş alanların varlığı, bitki ve ağaç toplulukları olarak sıralanabilir. Tüm detaylar belirlendikten sonra, sistemin ana unsurlarından olan vana ve boruların montajı yapılır. Montajın yüzeysel ya da zemin altı olup olmaması yine kullanılacak sisteme ve uygulanacak alanın özelliklerine göre değişebilmektedir. Sistemin sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi için kullanım koşulları anlatılır ve periyodik bakım hizmeti sayesinde uzun ömürlü olması sağlanır.

Su Tasarrufunda Garantili Sistemler

Kontrol cihazları otomatik olarak sulama döngülerini izler ve sensörler yağmurlu havada sulama sisteminin sulama yapmasını engelleyerek su tasarrufuna katkıda bulunur. Bu cihazların kullanılması, su tasarrufuna yaklaşık olarak %25 oranında katkıda bulunur. Bu su tasarrufu; uygun şekilde tasarlanmış bir sulama sistemi, uygun kurulum ve düzenli sistem bakımı ile sağlanabilir.

Kontrol Üniteleri

Kontrol Ünitelerini görmek için tıklayınız.

İncele

Sprey Başlıklar

Sprey başlıkları görmek için tıklayınız.

İncele

Rotorlar

Rainbird Rotorları görmek için tıklayınız

İncele

Vanalar

Rainbird Vanaları görmek için tıklayınız

İncele

Küresel Vanalar

Küresel Vanaları görmek için tıklayınız.

İncele